1 / 6
Z vyřazených hudebních nástrojů, které jsme nechali explodovat při tvorbě spotu k 125. narozeninám České filharmonie, umělci Richard Wiesner a Krištof Kintera nechali vzniknout nová umělecká díla. Wiesnerův Chron už v Rudolfinu ale nepotkáte. Rozřezali jsme ho totiž na pět dílů!
Příběh Chronu se začal psát před třemi lety. Blížily se 125. narozeniny České filharmonie, ke kterým si nadělila reklamní spot Spojení hudbou. K jeho tvorbě použila vysloužilé nástroje ze základních uměleckých škol, které byly při natáčení roztříštěny na kusy. Jejich fragmenty filharmonie nabídla jako materiál pro vznik unikátních děl.
Chron jste mohli obdivovat v zádveří hlavního vstupu do Rudolfina při každé návštěvě koncertu. V polovině května jsme ho speciální pilou slavnostně rozřezali na pět dílů. Čtyři z nich již znají své majitele, pátý na svůj nový domov ještě čeká. Výtěžek z vydražených kusů podpoří hudební vzdělávání.
Děkujeme všem kupcům za přízeň, díky níž můžeme rozvíjet talent tolik potřebný pro mistrovství orchestru.
Jak to celé začalo?
Kde se nápad na vznik uměleckých děl z roztříštěných nástrojů vzal? Co díla Krištofa Kintery a Richarda Wiesnera symbolizují? Jak tvorba Chronu probíhala? Uhaste svou zvědavost článkem v Magazínu České filharmonie.